Teknoloji

Elon Musk, Twitter’ın Yeni Renklerini Belirledi: Eski Mavi Temayı Kaçıran Kullanıcılardan Gelen Tepkiler!

Aralık 2022 itibarıyla Twitter’ın başına geçen Elon Musk, aldığı çarpıcı kararlarla eleştirilmeye devam ediyor. Geçen hafta popüler Platform’u baştan aşağı değiştiren ünlü milyarder, Twitter’ın ünlü kuşunu kaldırıp yerine oldukça karanlık temalı bir ‘X’ işareti koydu. Bugün ise yeni koyu temayı beğenmeyen kullanıcılar için alternatif renk seçenekleri kullanıma sunuldu. Ama hadi Musk ve grubu yeni tema seçeneklerinde eski mavi rengi kullanmamaya karar vermişler. Detaylar burada…

Ünlü sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz haftalarda Elon Musk yönetiminde aldığı kararlar sonucunda artık Twitter değil. Öyle ki popüler kanalın adı bile “X” olarak değiştirildi.

Ünlü milyarder, platformun ana teması olan ve yıllardır eskimeyen kuş ikonunu kaldırdı. Sadece bu da değil, Musk gözünü Twitter’ın çok sevilen açık mavi temasına dikti ve platformu neredeyse siyaha boyadı.

Musk ve grubu, bu karara sessiz kalmayan birçok kullanıcı tarafından tepkiyle karşılandı. Birçok kişi eski açık renk temalarını geri istediğini söyledi.

Kullanıcıların bu talebini geri çevirmemek için ilk adımı atan Twitter tasarım grupları, uygulamaya yeni logo renk tercihlerini hayata geçirdi.

Ancak ünlü platformun popüler mavi renginin yeni seçenekler arasında yer almadığını görelim. Üstelik yeni logolar artık bir Musk klasiği haline gelen Twitter Blue abonelerine özel olarak yayınlandı.

Ünlü milyarderin yeni kararlarına tepkiler de gecikmedi:

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Peki siz yeni logo renkleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu