Haber

Hatay’da yüzyılın felaketinin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Hatay’da yüzyılın felaketinin yeni görüntülerinde, insanların kaçışı ve binalardan düşen moloz anları güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay’da çok sayıda bina yıkıldı, yaklaşık 25 bin kişi hayatını kaybetti. 6 Şubat depremine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor. Antakya ilçesinin Akasya Mahallesi’nde bulunan ve 6 Şubat gecesi ağır hasar gören Hatay Apartmanı’nın güvenlik kamerası görüntüleri aylar sonra ortaya çıktı. Görsellerde; İnsanların yaşadığı panik ve binalardan çıkan molozların sokağa düştüğü anlar kameraya yansıdı. Yüzyılın felaketinin boyutunu ortaya koyan binadan geriye sadece arazi kaldı.

“Çok şükür binamız bizi tahliye etti ve çökmedi.”

Hatay Apartmanı’nda yaşayan 39 yaşındaki Ümit Karagülle, 6 Şubat depreminde Hatay’ın ağır yaralandığını belirterek, “Antakya’nın merkez ilçesi büyük hasar gördü. Evimizde depreme yakalandık. Çok şükür. , binamız sağlamdı.Deprem sonrası ağır hasar gördü ama binadan sağ salim çıktık.Bu gördüğünüz molozların içindeki bina Hatay Apartmanı’ndaki iş yerimizdi.İş yerimiz hasar gördü ama çok şükür yıkılmadı. Binamız yıkılmıştı. Kamera ve kayıt cihazlarını toplamıştık. Dün itibarıyla kayıtlara ulaşabildik. Depremin ve o anın görüntülerini tekrar tekrar gördük. Tıpkı “Şiddet yaşadık. Çok şükür binamız bizi tahliye etti ve çökmedi. Binada bulunanlar da güvenli bir şekilde dışarı çıktılar” dedi.

“Depremin ne kadar büyük olduğunu kamera kayıtlarından daha iyi anladık.”

Yıkımın boyutunun kamera görüntülerinde daha iyi anlaşıldığını belirten Karagülle, “Binamız yıkıldı. Kameraları ve kayıt cihazlarını topladık. Dün itibarıyla kayıtlara ulaşabildik. Depremin görüntülerini gördük. O anda bir kez daha aynı şiddeti yaşadık. Çok şükür binamız bizi tahliye etti, çökmedi. “Bina sakinleri de sağ salim dışarı çıktılar. Deprem anında binada olduğumuz için sarsıntıyı apartmanın içinde hissettik. Kamera görüntülerini izlediğimizde depremin daha şiddetli olduğunu gördük. Binanın içinde olduğumuz için dışarıyı göremiyorduk. Depremin ne kadar büyük olduğunu kamera kayıtlarından daha iyi anladık” dedi. – HATAY

altintasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu