Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Atatürk’ü özel film gösterisiyle andı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü kapsamında “Son Akşam Yemeği” sinemasını vatandaşlarla buluşturdu. Kocaeli Kongre Merkezi ve Gebze Osman Hamdi Beyefendi Kültür Merkezi’nde eş zamanlı olarak gösterilen film büyük ilgi gördü.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof., Büyük Cumhurbaşkanı’nın ölüm yıl dönümünde anmak için düzenlenen özel sinema gösterimine katıldı. Dr. Nuh Zafer Cantürk, AK Parti MKYK Üyeleri İlyas Şeker, Davut Coşkun Şiviloğlu ve eşi, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Alper Doğan, MHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Esat Muratoğlu, DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve basın mensupları da katıldı. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı için özel olarak hazırlanan ve Cumhuriyetin ilanından bir gün önce 29 Ekim 1923’te Çankaya Köşkü’nde verilen yemeği özgün bir senaryoyla anlatan film, sinemaseverler tarafından büyük beğeni topladı. kitle.

“SON AKŞAM YEMEĞİ”

28 Ekim 1923 günü Çankaya Köşkü’nde ülkenin kaderini değiştirecek kararlar alınmak üzereydi. Akşam verilecek yemek için mutfakta hummalı hazırlıklar sürerken, konağın ihtiyar çocuğu Ahir’in yanına köyden bir ziyaretçi gelir. Çankaya Köşkü’nün üst katında yeni yönetime geçiş tartışılıyor ve ertesi gün Cumhuriyet ilan edilecek. Konağın mutfağında aşçısından hizmetçisine kadar tüm çalışanlar, yirmi dört saat boyunca hüzün ve mutluluk dolu bir döneme tanıklık edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu