Haber

Skandal iddia: Şampiyonlar Ligi finali İstanbul’dan alınacak

Finalinin İstanbul’da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi’nde, devrenin son aşamasına girilirken çarpıcı bir tartışma ortaya atıldı.

İstanbul’da oynanması planlanan 2022-23 sezonunun Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye’den alınabileceği öne sürüldü.

“Rahatsız bir ortam var”

İngiliz basınından Independent’ın haberine göre; Türkiye’de yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle Şampiyonlar Ligi finalini İstanbul’dan almak gündeme geldi.

The Independent’ın haberinde şu ifadeler kullanıldı:

“Seçim nedeniyle İstanbul’da ve Türkiye’de tedirgin bir hava var. Siyasi uzmanlara göre kim kazanırsa kazansın bu tedirginlik devam edebilir. Bu durum gerçekleşirse UEFA maçın oynanacağı yeri değiştirebilir. Son 3 sezonda final sıralarını değiştiren UEFA bunu yapmaya çalıştı, artık çok daha hazır.”

Daha önce iki kez ertelendi

İlk olarak 2019-20’de İstanbul’da yapılması planlanan Bayern Münih-PSG finali, pandemi nedeniyle Portekiz’in Lizbon kentine götürüldü ve Benfica Stadı’nda oynandı.

Bir yıl sonra yeniden İstanbul’da oynanması planlanan Chelsea-Manchester City finali, Türkiye’nin İngiliz hükümetinin Covid kırmızı listesinde yer alması nedeniyle bu kez Portekiz’e, Porto kentine verildi.

Son olarak geçen yıl Rusya’nın St. Petersburg’da oynanması planlanan Liverpool-Real Madrid finali, Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle Paris’teki Parc des Princes Stadı’na verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu