Ekonomi

Borsa İstanbul’da son durum: BİST 100 bugün nasıl hareket etti?

Investing.com – BİST 100Güne düşüşle başlayan endeks, satıcılarla devam eden süreçlerde 4.970 puana geriledi.

Günün ikinci yarısında 5.000 puanın altındaki tepki alımlarıyla yukarı yönlü bir seyir izleyen BIST 100, gün sonuna kadar toparlanarak gerçek 5.100 bandına geldi ve gün içi kayıplarını geri aldı. Son saate girildiğinde 5.100 seviyesinde kalıcı olamayan endeks, günlük %1.5 civarında düşüşle 5.020 bandında hareket ediyordu.

Bugün borsayı aşağı çeken fasılların başında yüzde 2 civarında gerileyen şube endeksleri, elektrik, toplu taşımave Baskı oradaydı. Pazarda olumlu farklılaşan şubeler ise, Spor, turizm, yapıve bankalaroldu.

Ana bölümlerin ortasında Sanayikapanış gerçeği %1’e yakın düşüş gösterirken hizmet%1,5 düştü. finans%0,4 oranında hafif yükseldi.

BIST 100’de bugün en çok değer kazanan ve en çok kaybeden hisseler

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetlerinin ortasında ENKAİ, ÜLKER, ISCTR, GARANTİ, TURSG , en karlı hisselerdi. BIST 100’de bugün en çok düşüş yaşayan hisseler… GUBRF, PSGYO, OYAKÇ, ASUZUve KLRHOOlarak listelenmiş.

Günün en aktif hisseleri EKGYO, ASTOR, AKBNK, ASELSve THYAOoldu.

GCM Yatırım’dan Kudret Ayyıldır, bugünün borsa yorumundadedim:

Dış piyasalarda Asya endeksleri günü negatif kapattı. Dün satıcılı hareket eden ABD endeksleri bugün de güne düşüşle başladı. Nasdak, açılışta %2’ye yakın düşüş S&P 500%1,3 ve Dow Jones %0.8 düştü. Avrupa endeksleri de gün sonuna doğru ılımlı satışlarla seyrini sürdürüyor.

Author: Günay Caymaz

haberibradi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu