Ekonomi

MASAK, depremzedeler için yardım toplayarak dolandırıcılık yapanların olduğunu bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), ‘yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen depremin ardından afetten etkilenen vatandaşlara yardım edeceklerini belirterek, bağış toplayan ve bağış toplayan kişilerin olduğunu bildirdi. yardım, ancak dolandırıcılık kastıyla hareket etmekle suçlandı. Kripto varlık cüzdanının sahibi hakkında analiz çalışmaları yapılmış ve ilgili makamlara bilgi verilmiştir. kelime kullanıldı.

MASAK’ın internet sitesinde yer alan duyuruda, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat’ta meydana gelen ve birçok ili etkisi altına alan deprem felaketinin ardından Cumhurbaşkanlığına afetzedelere yardımda bulunacaklarını, bağış ve yardım toplayacaklarını ancak depremzedelerin zarar göreceğini belirten çok sayıda tebligat Cumhurbaşkanlığına ulaştı. dolandırıcılık kastıyla hareket etmekle suçlandı. bildirilmiştir.

Yapılan analiz çalışmalarında, bazı kişilerin yardım ve bağış toplayan sivil toplum kuruluşlarının veya resmi kurumların sosyal medya hesaplarını taklit ettikleri, bu kurum ve kuruluşların yetkilileriymiş gibi sosyal medya hesapları açtıkları, bağış ve bağışları kullandıkları bildirildi. Bu amaç dışında çeşitli yöntemlerle topladıkları yardımlar. kaydedildi:

“Cumhurbaşkanlığımız bugüne kadar 15 kişi ve 8 kripto varlık cüzdanı sahibi hakkında analiz çalışması yaparak, yapılan çalışmalarda ilgili mercilere bildirimde bulundu. Başkanlığımız, yardımı suistimal edenler hakkında gerekli takip ve analiz çalışmalarını yapmaya devam ediyor. ve vatandaşlarımızın bağışları Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

kartal-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu